מהו משך הטיפול?
משך הטיפול משתנה מאדם לאדם, ותלוי במטרת הטיפול.
באופן כללי, הטיפול בדמיון מודרך קצר יותר מטיפולים פסיכולוגים שמבוססים רק על שיחות, וזאת בשל כלי התרפיה שמאפשר גישה ישירה ומהירה יותר למקומות עמוקים.
אפשרי לבוא לטיפול קצר מועד רק כדי ללמוד כיצד להירגע, או לשם העצמה אישית. לאנשים רבים השהיה במצב ההרפיה היא בעלת אפקט תרפויטי עמוק. אפשר גם לבוא לטיפול ארוך יותר כדי לעבור תהליך משמעותי.
מנסיוני, קורה שאדם מגיע לטיפול קצר מועד בבעיה ספציפית ומגלה שהבעיה מסועפת וקשורה גם בדברים אחרים. מטרות הטיפול יכולות להשתנות במהלך התרפיה ולאור כך גם משך הטיפול. זכותך לשאול את המטפל שלך כמה זמן, להערכתו, יימשך הטיפול וסביר להניח שאחרי כמה פגישות המטפל גם יוכל לתת לך הערכת זמן נאותה.

הטיפול בדמיון מודרך כולל כניסה למצב מודעות אחר, האם זה מסוכן?
מצב המודעות האחר, המושג דרך הרפיה, הוא מצב טבעי לחלוטין. לאורך כל התהליך אתה נמצא בשליטה מלאה, אתה זה שקובע לאן ומהו העומק שאתה רוצה להגיע אליו במצב זה. אי אפשר להכריח אותך לעשות משהו המנוגד לרצונך, לאמונות שלך או לעקרונות שלך. תפקידי כמטפלת הוא ללוות אותך בתהליך, אולם התהליך הוא שלך.
הטיפול בדמיון מודרך אינו דומה לאותן היפנוזות במה מפוקפקות שבהן אנחנו רואים אנשים מקרקרים כתרנגולות או שוכחים את הספרה שבע. עלייך לדעת שהסיבה היחידה שאנשים אלה מתנהגים כך היא שהם רוצים להתנהג כך.
מצב המודעות האחר משמש במהלך הטיפול ככלי טיפולי, וכל התערבות נעשית בעדינות, ובהסכמה מלאה.
 
     
גודל טקסט: 
  
עמוד 2 מתוך 4