ההחלטה ללכת לטיפול היא החלטה משמעותית ואמיצה. משמעותית, כי טיפול טוב הוא כזה שיגרום לשינוי שאתם מייחלים לו, שינוי שיתבטא לא רק בתובנות חדשות, או כזה שיתקיים רק בחדר הטיפולים – טיפול טוב אמור להניב שינוי אמיתי, בחיים.
זוהי החלטה אמיצה מפני שכדי לחולל שינוי דרוש אומץ, אומץ להסתכל פנימה, להרגיש ולהבין. זכרו שהמטפל שלכם הוא האדם שבפניו אתם פותחים את המקומות הכי פגיעים שלכם, איתו תוכלו לחשוף בחופשיות הכל, את הכאבים כמו גם את החלומות.
מכיוון שהמטפל זהו האדם שילווה אתכם בתהליך המשמעותי שאתם בוחרים לעבור, בחרו את המטפל שלכם בקפידה. בחירה במטפל הנכון היא חיונית לטיפול מוצלח.
כשהיינו ילדים לא בחרנו את ההורים שלנו, את האחים שלנו או את המורים שלנו. עכשיו גדלנו, אלה החיים שלנו, אנחנו יכולים לבחור.
קחו אחריות על הבחירה.
עשו זאת בשיקול הדעת, ובתשומת הלב.

טוב ויפה, יכולה להתעורר התהייה, אבל איך אני בדיוק עושה את זה?

זכרו שלשיטה הטיפולית של התרפיסט יש חשיבות. הרי לא תלכו למטפל בשחזור גלגולים אם אינכם מאמינים בגלגול נשמות, ואם אתם חושבים ללכת למטפל קוגניטיבי-התנהגותי או לכזה שמאמין בפסיכולוגיה הומניסטית – כדאי שתדעו על מה מבוססת השיטה. למזלנו, בעידן האינטרנט, המידע הוא מאוד נגיש עבורנו וכולנו יכולים לקרוא ולהחכים.

גם להשכלה ולהכשרה של המטפל חשיבות רבה. אל תהססו לשאול את המטפל היכן למד, מהי בדיוק ההכשרה שלו. אם יש לכם צורך בקשו לראות תעודות. יש לכם הזכות המלאה לאסוף כמה שיותר אינפורמציה לפני שאתם מחליטים, והמטפל צריך להיות מספיק הגון וישר כדי להשיב.

 
     
גודל טקסט: 
  
עמוד 1 מתוך 4