עכשיו, בתהליך, היא מלמדת אותי איך להתיר את הבעיות ולטפל בהן. היא מדי פעם מחזירה אותי לתקופת ילדותי ולתקופת הרדיפות שבה נמלטתי בתקופת השואה מהגרמנים ומהרוסים, שאלו הגורמים לבעיות שבהן נתקלתי בעבודתי ובחיים שלי כאן בארץ.

נטלי מלמדת אותי איך ל ח י ו ת טוב יותר, והצלחתה היא הסיפוק שלה.

א.ר. בני ברק.

***

מכתבה של ד. – אמנית בת 27

נטלי
אחרי תקופה בלתי מבוטלת של טיפול או יש להגיד "עבודה ביחד", נראה לי שאפשר להגדיר זאת כחברות.
הרווחתי חברה ואשת סוד אשר פתחה בפניי מגוון אפשרויות להרגיש, לחוות, להבין ולגלות את אשר היה נסתר מעיניי, ובאופן כל כך יוצא דופן, אשר בזכותו ובזכותך, כל התהליך הזה הפך לדרך חיים.
ביחד עברנו דרך לא צפויה, שתינו לא ידענו לאיפה אנחנו הולכות, ונראה לי שהפתענו אחת את השנייה, וביחד יצרנו משהו מרגש ביופיו.
את מצידך, הבאת איתך כלים מקצועיים ויכולות אישיות שייחודיות רק לך. בזכות האופי המפולפל שלך הצלחת להגיע אליי כבר מההתחלה ולסחוף אותי לדרך שייחודית רק לי, לנו.
היה לך את האומץ לגלות ולהביט היישר לתוך הערפל ולא להרפות עד שנמצא ביחד את הרמז לתעלומה הבאה. האומץ לחקור ולהעמיק לא היה שווה כלום לולא העובדה שלא פחדת מהדרך והשפה הייחודית שנתגלתה בפנינו, ואיתה הצלחנו לראות את הדברים, קשים וכואבים ככל שיהיו.
מנגנוני עבר כובלים או ניתוק תפיסתי ורגשי לא הטעו אותך, ידעת ביחד איתי, לפשט את הדברים ולראותם כפי שהם (למרות ש'ניסיתי' במגוון צורות ודמויות להאפיל על האמת). יופיים האמיתי של הדברים, גם הקשים ביותר, התגלה לנו ויצא החוצה לארבע קירות.

 
     
גודל טקסט: 
  
עמוד 2 מתוך 4